Adalet Bakanlığı Harekete Geçti: O Kişilere Hapis Cezası Geliyor

Artan kira fiyatları ve diğer kalemlerdeki fiyatlar, deprem döneminde iyice artış yaşandı. Vatandaşların zor zamanlarını fırsata çevirmeye çalışan kişilere yönelik de yeni kararların alınması için adımlar atıldı ve Adalet Bakanlığı harekete geçti.

Adalet Bakanlığı Harekete Geçti: O Kişilere Hapis Cezası Geliyor

Deprem döneminde bazı kişiler ürün ve hizmetleri fiyatlarında yüksek artışlar yapıldı. Depremden en çok etkilenen ve zor durumda kalan vatandaşlarımızın da mecburiyetlerini kullanarak fırsata çevirmeye çalışan kişiler için de Adalet Bakanlığı tarafından yeni bir karar alındı. Alınan karar da, Türk Ceza Kanunu’na dahil edilecek.

Depremlerin meydana gelmesinden sonra birçok farklı noktadan ve farklı alanda yüksek fiyatların talep edildiğine dair bilgiler aktarılmaya başlandı.

Aynı zamanda, şiddetli depremde evini kaybeden binlerce kişi farklı illere göç etmek durumunda kalmış ve bu illerdeki kira fiyatları da aynı dönemde daha çok arttırılmaya başlanmıştı. Kira fiyatlarında yaşanan artış birçok ilimizde gündem de ve sadece depremzedelerin değil, herkesin ortak sorunu olmaya devam ediyor.

s-6ecbc3f1a91e68a1591856dbeb61992781fd6317.jpg

HAPİS CEZASI GELİYOR

Fırsatçılık yapanlar ve yüksek fiyat artışı yapan kişilere karşı da Adalet Bakanlığı tarafından yeni bir karar alındığını duyurdu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yaşanan şiddetli deprem ve salgın dönemlerinde yüksek fiyat artışlarının önlenmesi adına yeni yasal düzenlemeye dair çalışmaların başlatıldığını duyurdu.

Bu kapsamda, yaşanan şiddetli deprem ve salgın döneminde ürünlere ve kiralara yüksek artış yapan kişilere 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası verileceği duyurdu.

si7zolenbuwpx4ej9uivbq.jpg

BEKİR BOZDAĞ AÇIKLADI

Deprem ve salgın dönemlerinde ürün ve hizmetlere yönelik yüksek fiyat artışı yapan kişilere yönelik alınan yeni karara göre, 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası ve ayrıca adli para cezalarının verileceği duyurdu.

Özellikle deprem döneminde giderek hızla artan kira fiyatları ile nakliye fiyatlarının gündemde olduğu şu günlerde, Bekir Bozdağ mevcut cezaların yetersiz olduğunun altını bir kez daha çizdi ve şu açıklamalarda bulundu; Çok ağır cezalar öngören düzenlemeler yeniden yapacağız ama bu düzenlemeler özel düzenleme olacak, böyle zamanlarda uygulama imkanı olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.