Ankara'da Dolmuş Ücretleri Zamlandı

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) tarafından Başkenti Ankara'da dolmuşçular tarafından talep edilen zam talebine onay verildi.

Ankara'da Dolmuş Ücretleri Zamlandı

Olay sonrasında Ankara'da 7 TL olarak talep edilen kısa mesafe dolmuş ücreti için artık 10 TL rakam talep edilecek.

Ulaşım ihtiyacının giderek artış gösterdiği ve artan nüfusa bağlı daha fazla ulaşım sağlanması gereken Ankara'da ulaşım hizmetlerinde maliyetlerin artması durumuyla da karşılaşılıyor. Buna bağlı olarak Ankara'da dolmuşçular tarafından zam talebi yer alırken, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) ise bu talebi kabul etti. Talep sonrasında dolmuş ücretleri için zam onayı verilirken, 15 Ocak 2023 Pazar gününden itibaren uygulanacak tarife ile dolmuş ücretleri zamlandı.

Yeni Dolmuş Tarifesi Belirlendi

Başkent Ankara'da daha önce 7 TL olan Kızılay-Dikmen arası kısa mesafe dolmuş ücreti yapılan zam ile birlikte 10 TL olarak uygulanacak. Uzun mesafede ulaşım sağlanan Ulus-Sincan-Fatih hattında uzun mesafe dolmuş hizmetleri ise 12 TL gibi bir rakam ile sunulmaya başlanacak. Diğer dolmuş tarifelerinde ise ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için ulaşım ücreti 4,5 TL iken 6 TL olarak uygulanacak.

Artan dolmuş ücretleri ile birlikte kent içi ulaşım için birçok ailenin giderlerinde artış durumu da ortaya çıkacak. Ankara genelinde birçok güzergahta belediye otobüsleri ve metro hatları da yer alsa da özellikle kısa mesafelerde hızlı ulaşım ve ihtiyaç bağlamında minibüs hatları da kullanılıyor.

Ekonomi Editörü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.