Bakan Vedat Bilgin'den Önemli Açıklama, Depremzedelere İstihdam Sağlanacak

Kahramanmaraş da şiddetli depremin yaşanmasından sonra, depremden etkilenen iller için yeni düzenlemeler yapılmaya devam ediyor.

Bakan Vedat Bilgin'den Önemli Açıklama, Depremzedelere İstihdam Sağlanacak

Bakan Vedat Bilgin, yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte atılan son adımlar hakkında bilgi verdi.

calisma-bakani-vedat-bilgin-den-asgari-ucret-aciklamasi-1074820-5.jpg

7,7 ve 7,6 şiddetinde meydana gelen depremlerin ardından, depremlerden en çok etkilenen vatandaşlarımız için yeni tedbirler ve var olan düzenlemelerde güncellemeler yapılıyor. Bu kapsam dahilinde birçok kalem ele alındı.

destekler-icin-kaynak-ayrildi-depremzedelere-istihdam-saglanacak-rbnn.jpg

Depremzedelerin mağduriyetlerin bir an önce giderilebilmesi için alınan önlemlerde, bu vatandaşlarımızın istihdam edilmesi yer alıyor.

eyt-2.jpg

Depremler nedeni ile evini ve işini kaybeden kişilerin tekrar bir yaşam kurabilmesi adına devlet tüm ülke vatandaşlarının seferberliği devam ediyor. Bu kapsam dahilinde özel sektörde hizmet veren firma sahipleri elini taşın altına koydu.

1,5 MİLYAR TL TAHSİS EDİLDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, deprem bölgesinden etkilenen alınan yeni kararlara dair bilgileri paylaştı.

Bakan Vedat Bilgin yapmış olduğu paylaşımında, depremden en çok etkilenen yerlerde kamusal ihtiyaçların giderilmesi adına toplum yararına program dahilinde olan toplam 1,5 milyar TL tahsis edildiği açıklandı. Bu sayede, 20 bin 700 kişinin istihdam edilmesinin sağlandığı söylendi.

20 BİN 700 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANDI

Depremden etkilenen on bir ilimizde büyük yıkımlar ve toplam kırk binin üzerinde can kaybı yaşandı. Depremin meydana getirdiği şiddetli yıkımlara dair toparlanma süreci hızla devam ediyor.

Kahramanmaraş da yaşanan şiddetli depremlerden sonra ekonomik açıdan verdiği zarar çok fazla olduğu tahmin ediliyor. Vedat Bilgin deprem bölgesine yönelik alınan yeni kararlar ile birlikte şu cümleleri duyurdu; ‘’Afetten etkilenen yerlerde kamusal ihtiyaçların bir an önce giderilmesi için toplum yararına program kapsamında toplam 1,5 milyar TL tahsis ederek, 20 bin 700 kişilik istihdam sağlamış olduk. Sosyal devlet olma bilinci ile emeğin yanında olacak, depremin yararlarını hızlı şekilde sarmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız.’’

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.