Batman'da Binlerce Vatandaş Sokağa Döküldü! İsveç'teki Çirkin Eylem Protesto Edildi

İsveç'te dün aşırı sağcı politikacı Rasmus Paludan tarafından Türkiye Stockholm Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yakma eylemi yapılırken, Türkiye'de halen olaya tepkiler dinmiyor.

Batman'da Binlerce Vatandaş Sokağa Döküldü! İsveç'teki Çirkin Eylem Protesto Edildi

Birçok kentte tepkiler artmaya devam ederken, Batman'da binlerce vatandaş bir araya gelerek, kent meydanlarını doldurdu ve İsveç'teki skandal eylemi protesto etmek için sloganlar attı.

İsveç polisinden izin alması ile birlikte Türkiye Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakma eylemi gerçekleştiren aşırı sağcı Danimarka-İsveç vatandaşı politikacı Rasmus Paludan, eylemi sonrasında dünyada infiale neden oldu. Özellikle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ifade özgürlüğüne karşı davranışlarına protesto olarak böyle bir eylem yapmak istediği gibi bir bahaneye sahip olan Paludan, tüm Türk ve İslam dünyasında tepki ile karşılaştı.

Batman'da Binlerce Vatandaş Sokağa Döküldü

Türkiye'de olaya çok büyük bir tepki gösterilirken, yurdun dört bir tarafında yaşanan protestolar içerisinde Batman'da da binlerce vatandaş sokaklara dökülürken eylemi kınadı. İsveç'te Kur'an-ı Kerim'e yapılan saldırı karşısında protestolar devam ettirilirken, Batman halkı tarafından “İsveç şaşırma sabrımızı taşırma” ve “Çekin ellerinizi Kur’an’ımızdan” gibi sloganlar kullanıldı.

Dün Neler Olmuştu?

Dün İsveç-Danimarka ortak vatandaşı aşırı sağcı Stram Kurs Partisi Kurucusu Rasmus Paludan İsveç Türkiye Stockholm Büyükelçiliği önünde bir eylem yapmak için izin aldıktan sonra sosyal medya hesabından da herkesi eyleme davet etmişti. Paludan eylemini Türkiye saati ile 15'te gerçekleştirirken, İsveç polisi ise alanda büyük güvenlik önlemleri aldığı ve Paludan açıklaması sonrasında Kur'an-ı Kerim yakarak eylemini tamamladı. Eylem sırasında İsveç polisi Paludan’a müdahale etmezken, İsveç hükümetinden de net bir açıklama yapılmadı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.