CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan İsveçli Politikacının Kur'an-I Kerim Yakma Eylemine Sert Tepki

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan İsveçli Politikacının Kur'an-I Kerim Yakma Eylemine Sert Tepki

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan İsveçli Politikacının Kur'an-I Kerim Yakma Eylemine Sert Tepki

İsveç'te aşırı sağcı politikacı Rasmus Paludan tarafından Türkiye Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakma eylemi gerçekleştirilirken, Türkiye'de de siyasetçilerin tepkileri dinmedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu saldırıyı lanetleyerek, Kur'an-ı Kerim'e yapılan insanlık dışı saldırının asla kabul edilemeyeceğini ifade etti.

Aşırı sağcı Stram Kurs partisinin kurucusu olan Rasmus Paludan İsveç Başkenti Stockholm’de Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakma eylemi gerçekleştirdi. Türkiye genelinde birçok siyasetçinin tepki göstermesi gibi CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tarafından da Paludan'ın bu kabul edilemez eylemine sert ifadelerle bir tepki geldi.

Kılıçdaroğlu Durumu Nefret Suçunun Zirvesi Olarak Niteledi

CHP Lideri Kılıçdaroğlu bu skandal eylemi nefret suçunun zirvesi olarak nitelendirirken, İsveç Başkenti Stockholm’de Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakma eyleminin insanlık dışı bir saldırı olarak kabul edilemeyeceğini ifade etti. Kılıçdaroğlu, milyarlarca Müslüman'ı inceltecek bu saygısız eylemin amacı ve hedefini çok iyi bildiklerini ve nefret suçunun zirvesi olan bu faşizmi lanetlediklerini açıkladı.

Daha Önce Neler Olmuştu?

Aşırı sağcı parti lideri Rasmus Paludan’ın bugün Türkiye Stockholm Büyükelçiliği önünde infial uyandıracak şekilde yeniden Kur'an-ı Kerim yakma eylemi gerçekleştirmişti. Eylem sonrasında özellikle Türkiye Dışişleri Bakanlığı tarafından çok sert bir tepki verilirken, bu aşağılık eylemin İslam düşmanlığı, ırkçılığın ve ayrımcılığın Avrupa'da ulaştığı kaygı verici seviyenin bir göstergesi olduğu belirtilirken, İsveç makamlarının eylemin failleri hakkında gerekli işlemi yapması yolunda çağrılarda bulunmuştu.

Ekonomi Editörü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.