Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afet Yönetimi Kurulu Kuracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirdiği Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Toplantısı'nda, Afet Yönetimi Kurulu kurulacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afet Yönetimi Kurulu Kuracağız

Bakanlarım Süleyman Soylu ve Murat Kurum tarafından bilgilendirmeleri sonrasında önemli açıklama yapan Erdoğan, "Afet Yönetimi Politikaları Kurulu kuracağız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları ise şöyle:

Tarihimizde yaşanan en ağır can kayıpları olmak üzere ve yıkımlarından biri olan 6 Şubat tarihinde şiddetli depremlerini afetler konusunda yeni bir miladın başlangıcı haline getireceğiz.

Türkiye ve, dünya olmak üzere afetlere karşı en hazırlıklı şekilde afetler sonrasında daha hızlı etkili tepki verebilen ülkesi haline getirmekte kararlıyız.

Yaşanan şiddetli Depremden alnının akıyla çıkan TOKİ projelerimizle dalga geçenlerin olduğunu elbette biliyoruz.

İnşallah bundan sonra da daha hızlı ve pratik hareket etmemiz hususunda kimsenin şüphesi kalmadığına inanıyorum. Türkiye'nin afet meselesinde bir bütün olarak görme ve sonuçlarını bütünüyle mücadele verme sürecine bir kez daha ulaştık.

Deprem olmak üzere yangın, sel heyelan, terör ve sığınmacı krizinden ayrı görmemiz asla mümkün değildir. Deprem sahasında ve koordinasyon sürecinde pratiklerimizi her alandaki uzmanlarımızın birikimleriyle harmanlayarak gerekli adımları atmış olacağız.

Cumhurbaşkanlığı kendi bünyesinde 9 adet olan Politikalar Kurulu'na 10'uncu olarak da Afet Kurulu'nu eklemiş olacağız. Afetleri bizzat yakından takip etme ve çalışmalara direk olarak müdahil olacağız.

Afet yönetiminde yeni paradigma adımını attık

Artık yeni bir döneme giriyoruz. 11 ilde yaşanan şiddetli deprem felaketinden sonra 81 ilde atacağımız planlama ve yeni projelendirme ile şehirler ve köy evlerinin hepsi ele alınmak üzere elimizi atalım.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.