Dünya Sağlık Örgütü, 10 il ile birlikte 3. Seviye Acil Durum ilan etti

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölgesi Direktörü Dr. Hans Kluge, Türkiye ve Suriye’nin kuzeybatı bölgelerinde etkili olan iki şiddetli deprem sonrasında en yüksek seviye olan ‘3. Seviye Acil Durum’ ilan etti.

Dünya Sağlık Örgütü, 10 il ile birlikte 3. Seviye Acil Durum ilan etti

Dünya Sağlık Örgütü 3. Seviye Acil Durumu, en yüksek acil durum olarak değerlendirilmektedir ve kurum çapındaki varlıkların seferber edilmesi anlamına gelmektedir.

20230206t012140-1675664500031591900.jpg

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Dr. Kluge, dün gerçekleşen Dünya Sağlık Örgütü Yönetim Kurulu’na Türkiye ve Suriye depremi ile ilgili bilgilendirme sunumu yapıldığını vurgulayarak 3. Seviye Acil Durum ilan edildiğini söyledi.

60220231152120065243.jpg

Dr. Kluge, açıklamasında “Kendi hayatları tehlikedeyken müdahale eden Gaziantep'teki saha ofisimizdeki Dünya Sağlık Örgütü personeli dahil olmak üzere ilk müdahale ekiplerini takdir ve takdirle karşılıyorum.”

screenshot-1-wmwo-cover.jpg

Kluge, Dünya Sağlık Örgütü Avrupa’nın ekiplerinin Gaziantep, Anlara ve İstanbul’da faaliyet gösterdiğini belirterek “Hayat kurtarmak için dikkate değer bir müdahale operasyonu başlatan Türk yetkililerini takdir ediyorum. Muazzam bir dayanışma gösteren Üye Devletlere teşekkür ederim. Uluslararası toplumu desteğini artırmaya devam etmesi, Türkiye Hükümeti ve Dünya Sağlık Örgütü ile tam koordinasyon sağlamaya davet ediyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.