İstanbul'a ilk kar yağışı için tarih verildi İşte o tarih!

İstanbul'a ilk kar yağışı için tarih verildi İşte o tarih!

İstanbul'a ilk kar yağışı için tarih verildi İşte o tarih!

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin çok çok üzerinde seyretmesi ile birlikte Ocak ayının sonlarına gelinmesine rağmen rekor sıcaklıklar yaşanıyor. Bahar aylarının ocak ayında da devam etmesi ile birlikte yağmur ve kar yağışı da henüz görülmedi. Kuraklık tehlikesi yaşan ülkemizde kay yağışı için tahminler yayınlanmaya başladı. Uzmanlar İstanbul için tarih vermeye başladı. İstanbul'da vatandaşlar ilk kar yağışının ne zaman gerçekleşeceğini merak ederken konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan meteoroloji kaynakları, şubat ayı başında İstanbul'a kar yağışının geleceği belirtildi.

Ocak Ayında Kar Yok

Ocak ayının sonlarına gelinmesine rağmen sıcaklık rekorların kırılması sonrası özellikle İstanbul'da insanlar kara hasret kaldı. Vatandaşlar ilk kar yağışının ne zaman gerçekleşeceğini merak ederken, konuya ilişkin uzmanlardan art arda açıklamalar gelmeye başladı. Gelen açıklamalarda ocak ayı için kar tahmini bulunmuyor.

Yağmurların Ardında Kar Bekleniyor

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre önümüzdeki günlerde İstanbul için yağmur tahminleri yapılıyor. Yağmurların başlamasının ardından sıcaklıkların 1-2 derece düşeceği belirtildi. Sıcaklıkların düşmesi ve yağmurların başlamasının ardında kar yağışı beklentisi bulunuyor.

Kar Batıdan Giriş Yapacak

27-28 Ocak itibarıyla doğu bölgelerinde kar yağışı beklenirken batıdan da kar yağışının ülkeye giriş yapacağı ifade edildi.

Yapılan açıklamalara göre İstanbul’da şubat ayının başlarında kar yağışı ihtimalinin bulunduğu ifade edildi. Uzmanlar şubat ayının başında İstanbul'a kar yağma ihtimalinin olduğunu dile getirdiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.