İstanbul'da Düğün Yapacak Olanlara Kötü Haber!

İstanbul'da Düğün Yapacak Olanlara Kötü Haber!

İstanbul'da Düğün Yapacak Olanlara Kötü Haber!

İstanbul'da düğün yapacak olanlara kötü haber geldi. Sektör temsilcileri karar aldı, haftada bir gün tatil olacak. İstanbul Toplantı ve Düğün Salonu İşletmeleri Odası Başkanı Adem Sönmez, sektör olarak düğün salonlarının salı günleri tatil olması kararı aldıklarını açıkladı. Kararı valiliğe bildirdiklerini belirten Sönmez, validen aldıkları kararı onaylamasını bekliyoruz şeklinde konuştu.

İSTDO Başkanı Adem Sönmez, düğün sektörünün Kovid-19 salgını döneminde çok sıkıntılı günler geçiren sektörlerin başında geldiklerini, normalleşmeyle rutin işleyişe döndüklerini ifade etti. Sönmez, sektörün bu yıl iyi bir dönem geçirdiğini dile getirerek 2023 rezervasyonlarımız çok iyi gittiğini ifade etti.

Salı Günü Tatil Kararı Aldık

İSTDO Başkanı Adem Sönmez, düğün sektöründe salı gününün tatil olması için çalışma başlattıklarını ve bu kapsamda İstanbul'u pilot bölge olarak seçtiklerini belirtti. Sönmez, sektördeki arkadaşlarımızla yaptığımız toplantılar ve istişare neticesinde, düğün salonlarının salı günleri tatil olmasıyla ilgili karar aldık şeklinde ifade etti. Sönmez valiliğe kararlarını sunduklarını ve ondan onay beklediklerini ifade etti.

Sönmez, düğün sektörünün ayakta tutulmasının önemine işaret ederek düğün sektörüyle beraber ekonomik şartlar da ister istemez kendiliğinden dönüyor şeklinde konuştu. Düğün yapacak kişi sadece bir düğün salonu tutmuyor, düğün salonuyla beraber piyasanın içindeki 242 kaleme dokunuyor şeklinde ifade eden Sönmez burada emlak sektöründen kuyumcusuna, beyaz eşyadan mobilyaya, tekstilinden boyacıya tadilatçıya kadar sektör kendiliğinden piyasaya dokunuyor ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.