İsveç'te Aşırı Sağcı Politikacı Kur'an-I Kerim Yakma Eylemini Gerçekleştirdi!

İsveç'te Aşırı Sağcı Politikacı Kur'an-I Kerim Yakma Eylemini Gerçekleştirdi!

İsveç'te Aşırı Sağcı Politikacı Kur'an-I Kerim Yakma Eylemini Gerçekleştirdi!

Günlerdir konuşulan ve Türkiye'de Dışişleri Bakanlığı tarafından da yüksek tepki gösterilen ve durdurulması talep edilen İsveç Türkiye Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakma eylemi aşırı sağcı politikacı Rasmus Paludan tarafından bugün gerçekleştirildi. Dünya genelinde infial uyandıracak eylemini yine gerçekleştirerek, Kur'an'ı Kerim yakan politikacının eylemi sonrasında Türkiye Dışişleri Bakanlığı sert bir tepki gösterirken, İsveç makamlarını gerekli işlemleri yapmaya çağırdı.

Skandal Eyleme Tepki Gösteren Türkiye, Failler Hakkında İşlem Yapın Çağrısında Bulundu!

Danimarka-İsveç kökenli aşırı sağcı politikacı Rasmus Paludan, bugün Türkiye Stockholm Büyükelçiliği önünde dünyada infial uyandıracak bir eylemi yineleyerek, tekrardan Kur'an-ı Kerim yaktı. Dışişleri Bakanlığı, skandal eylem karşısında “aşağılık bir saldırı” olarak tanımlama gerçekleştirirken, ülkemizin tüm uyarılarına rağmen İsveç'te bugün yapılan bu aşağılık saldırıyı kınıyoruz açıklaması gerçekleştirdi. Dışişleri Bakanlığı, Müslümanları hedef gösteren ve kutsal değerlere hakaret içeren bu İslam düşmanlığı eylemine ifade özgürlüğü şeklinde izin verilmesinin asla kabul edilmeyeceğini, çünkü bunun bir nefret suçu olduğunu belirtti.

İsveçli Yetkililere Tedbir Çağrısı

Dışişleri Bakanlığı, İsveç makamlarına çağrı gerçekleştirerek, bu aşağılık eylemin bir İslam düşmanlığı şekilde görülmesi gerektiğini, ırkçı ve ayrımcı akımların Avrupa'da kaygı verici bir seviyede olduğunu ifade etti. Bu nefret suçunun failleri hakkında İsveç makamlarının gerekli işlemleri yapması gerektiği ve tüm ülkeler ve uluslararası kuruluşlar İslam düşmanlığına karşı dayanışma bağlamında somut tedbirler almaya çağırıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.