Korona Virüse Dair Çarpıcı İddialar Bu Kez FBI Tarafından Geldi

2019 yılının sonunda dünyaya hızla yayılmaya başlayan Kovid-19'a dair çarpıcı iddialar bu kez de FBI tarafından geldi.

Korona Virüse Dair Çarpıcı İddialar Bu Kez FBI Tarafından Geldi

FBI tarafından yapılan açıklamalar, salgın başında komplo teorisi olarak tabir edilen görüşleri destekler nitelikte.

2019 yılının sonlarına doğru hızla yayılmaya başlayan Kovid-19, tüm dünyada etkili oldu. Milyonlarca kişinin ölmesine sebep olan salgının kaynağı Çin olarak tespit edilmişti. Hızlı bir şekilde yayılan Kovid-19, dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde birçok kişinin yaşamını yitirmesine sebep oldu.

Salgına sebep olan Kovid-19 salgını, dünya genelinde herkesin evlerine kapanmasına ve uzun süre etkilerinin devam edeceği sorunların meydana gelmesin neden oldu.

Kovid-19 salgının başladığı dönemlerde, virüsün Çin’de bir laboratuvardan yayıldığına dair söylemler hızlı bir şekilde yayılmıştı. O dönemlerde bunun bir komplo teorisi olduğu savunulmuştu. FBI tarafından yapılan açıklama, bu teorinin desteklendiğini göstermekte.

FBI’DA AYNI ŞEYİ DÜŞÜNDÜĞÜNÜ AÇIKLADI

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu Direktörü Christopher Wray, Kovid-19 salgınına dair bazı açıklamalarda bulundu.

Federal Soruşturma Bürosu Direktörü Christopher Wray tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi; ‘’FBI bir süredir salgının muhtemelen laboratuvar kaynaklı bir olay sonucu başladığını düşünmekte.’’

FBI Direktörü Christopher Wray salı günü gerçekleştirdiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi; ‘’Çin salgın kökenlerini tespit etmeye yönelik girişimleri engellemek ve gerçekleri bulanıklaştırmak için elinden geleni yapıyor. Bu hepimiz için çok talihsiz.’’

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ REDDETTİ

Daha önce de birçok defa dile getirilen görüşleri bu kez de FBI tarafından dile getirildi. Dünya Sağlık Örgütü, Kovid-19 salgının bir laboratuvardan çıkıp tüm dünyaya hızla yayılmasına dair senaryoyu reddediyor.

Dünya Sağlık Örgütüne göre, bu durumun çok düşük bir ihtimal olduğu düşünülmekte. FBI tarafından gelen önemli açıklamalar ile Dünya Sağlık Örgütü’ de bu hipotezlerinde daha detaylı bir şekilde incelenmesi gerektiğine dair açıklamalarda bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.