Meral Akşener, Başörtüsü İçin Yasal Bir Düzenleme İhtiyacı Bulunmadığını Belirtti

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, başörtüsü düzenlemesi hakkında mevcut yürürlükte olan mevzuatın yeterli olduğunu ve yasal ya da anayasal bir düzenlemeye ihtiyaç olmadığını belirtti.

Meral Akşener, Başörtüsü İçin Yasal Bir Düzenleme İhtiyacı Bulunmadığını Belirtti

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan bir konuşmada; bugüne kadar ahkam kesenlerin yan çizdiği ve anayasa teklifinin kabul edilmediği ve başörtüsü ile aile konusunda 400 altında bir meclis aritmetiği olursa, millete gidileceği ifade edildi. Cumhurbaşkanının bu açıklamaları sonrasında bugün İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener gündemine başvurusu için anayasal güvence konusunu da aldı.

Partisinin grup toplantısında konuşma gerçekleştiren İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AK Parti'nin gündeme getirdiği başörtüsüne anayasal güvence kapsamı için halihazırda bulunan mevzuatın gayet yeterli olduğunu ifade etti. Akşener, herhangi bir anayasal düzenleme veya yasal düzenleme ihtiyacı bulunmadığını, eğer anayasada değişiklik gerekiyorsa, 20 yıldır AK Parti'nin nerede olduğunu ifade ederken, 2010 referandumunda bu değişikliğin neden yapılmadığını sordu.

Akşener'den Başörtüsü Düzenlemesi İfadeleri

Akşener, başörtüsü anayasal düzenlemesi teklifini getirenlerin aslında başka bir hedefi olduğunu, aslında yürürlükte bulunan mevzuatın gayet yeterli olduğunu ve yeni bir düzenleme yapılması gerekmediğini belirtti. Akşener, bir kanun teklifi ile anayasa peyda ediliyor gibi bir ifade kullanırken, bu nedenle mecburen bu anayasa yapılacakmış, elbette siyasette bir kurnazlık yarışı olarak gören bu arkadaşların seçimi kazanmak için her şeyi de mubah gördüklerini ekledi. Akşener, özellikle seçim öncesinde giderayak bir kanun teklifiyle anayasa peyda etme gayretlerine de şaşırmadıklarını belirtti.

Ekonomi Editörü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.