MHP Lideri Devlet Bahçeli'den İsveç'in NATO Üyeliğine Veto!

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den İsveç'in NATO Üyeliğine Veto!

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den İsveç'in NATO Üyeliğine Veto!

İsveç'in Başkenti Stockholm’de Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakılması eylemine tepki gösteren MHP Lideri Devlet Bahçeli, İsveç'in NATO üyeliğinin bu koşullarda Gazi Meclis onayından geçemeyeceğini ifade etti.

Twitter hesabından Stockholm’deki Kur'an-ı Kerim yakma eylemine tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, daha önce İsveç Başkenti Stockholm’de Cumhurbaşkanımızı hedef alan alçak teşebbüs sonrası bu defa yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'e yönelik bu aşağılık eylem yapılmıştır dedi. Bahçeli; bu eylem, zalim bir eylem olarak Türk İslam aleminde infial oluşturmuştur ve sabır taşını çatlatmıştır şeklinde bir açıklama yaptı.

İsveç'in NATO Üyeliği Gazi Meclis'in Onayından Geçemeyecek

Bahçeli, Kur'an-ı Kerim yakılmasına izin verilmesinin de en az yakmak kadar iğrenç ve ilkel bir rezalet olduğunu, MHP'nin kutsala el uzatan ve saldırı düzenleyen İsveç hükümetini ve provokatörleri lanetlediğini ifade etti. Bahçeli, İsveç'in yanlıştan dönerek, Türk ve İslam toplumlarından özür dilemesi mecburiyetinde olduğunu belirtirken, Türkiye'nin yanında olup olmadıklarını açıklığa kavuşturmak, milli ve manevi emanetlere yapılan saldırıya karşı tercihlerini ve tutumlarını ortaya koymak durumunda olduklarını da ekledi.

Saygısızlığın Mutlak Bir Sonucu Olacaktır

Bahçeli, “The Economist” dergisinde Türkiye ile ilgili yayınlanan habere de tepki gösterirken, Türk Milletinin seçim vaktinde iradesini ibra edeceğini ve 14 Mayıs seçimlerini işaret etti. MHP Lideri Bahçeli, bu şartlar altında İsveç'in NATO üyeliğinin Gazi Meclis olayından geçemeyeceğini, Türk ve Türkiye yüz Yılı Hedeflerine hıyanetin ve saygısızlığın bir sonucu olacağını açıkladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.