Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Resmen Duyurdu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile sendika temsilcilerin arasında yapılan toplantıda yeni bir karar alındığı duyuruldu. Bu kapsamda öğretmenler ve bakanlık personeline yılda 2 defa tanınan mazeret tayininin, olağanüstü hal bölgesinde 3'e çıkarılması.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Resmen Duyurdu

Milli Eğitim Bakanlığı deprem nedeniyle OHAL ilan edilen illerde görev yapan öğretmen ve bakanlık personeline yer değişikliği hakkı tanındığı paylaşıldı. Konu ile alakalı olarak çok önemli bir toplantı yapıldığı paylaşıldı.

1581960-bakan-ozer-meslek-liselerinin-doner-sermaye-geliri-5-yilda-yuzde-995-artti-63d252ee478b2.jpg

BAKANLIKTA TOPLANTI YAPILDI

1647608869097.jpg

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Eğitim-Bir Sen Genel Başkanı Latif Selvi, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Eğitim-Sen Genel Başkanı Nejla Kurul, Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay ve Eğitim-İş Genel Sekreteri Cengiz Sarıyer ile bir toplantı gerçekleşti. Bu toplantı Bakanlıkta gerçekleştirildi.

1650538677121.jpg

YER DEĞİŞİKLİĞİ ELE ALINDI

bakan-ozer-resmen-duyurdu-cuma-gece-yarisi-yeni-karar-alindi-mebden-cok-buyuk-hamle-k20r.jpg

Toplantıya, Bakan Yardımcıları Petek Aşkar ve Sadri Şensoy ile Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim Çelik katıldığı belirtilerek bu toplantıda Kahramanmaraş da şiddetli depremlerden etkilenen ve OHAL ilan edilen illeri kapsayan bölgede görev yapan öğretmen ve bakanlık personelinin yer değişikliğinin ele alındığı söylendi.

HAKLARI 3'E ÇIKARILDI

Yılda 2 defa yapılan mazeret tayini hakkı, deprem bölgesinde 3'e çıkarıldığı belirtilerek mazeret tayini hakkı, OHAL ilan edilen bölgede yer alan illerde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak görev yapan sözleşmeli ve kadrolu öğretmen ve diğer personeli kapsadığı söylendi.

BAŞVURU DETAYLARI

OHAL ilan edilen illerdeki personelden eşini ve çocuğunu deprem nedeniyle kaybedenler ile kendisi ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin (eş, çocuk, anne, baba) bulunduğu ilde tedavisinin mümkün olmadığını belgelendirenler, yer değiştirme başvurusu yapabileceği belirtilerek başvuruları onaylanan personelin atanmak istedikleri ildeki norm kadro ve pozisyon durumuna bakılmaksızın atamaları yapılacağı söylendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.