MTSK Direksiyon Sınavı Görevlilerine Zam Yapıldı

Motorlu Taşıtlar Sürücü Kurslarında çalışan görevlilere zam yapıldı. MTSK görevlileri 2022 yılında sınav ücreti olarak 650 TL almaktaydılar.

MTSK Direksiyon Sınavı Görevlilerine Zam Yapıldı

Bu tarz bir ücret alan komisyoncu öğretmenler ücretlerinden pek fazla memnun değildi. Bunun nedeni ise yaşam pahalılığı ve artan fiyatlar olarak bilinmektedir. Öğretmenlerin aldığı ücretten memnun olmadığını gören kurumlar ücretlerde zam yapılması için harekete geçti.

MTSK direksiyon sınavında öğretmenlerin yaklaşık 10 saat boyunca çalıştığı bilinmektedir. Bu kadar saat çalışmanın ardından alınan ücretin düşük olması öğretmenlerin iş verimini düşürmekteydi.

Bu sebeple 2023 yılına girilmesiyle birlikte Motorlu Taşıtlar Sürücü Kurslarında çalışan görevli öğretmenlere bir zam yapıldı.

Yapılan zammın ardından 650 TL olan ücret 916 TL’ye yükseltildi. Bazı öğretmenler bu ücreti yeterli bulurken, büyük bir çoğunluk yapılan zammın yetersiz olduğunu savundu.

MTSK Direksiyon Sınavı Nedir?

MTSK direksiyon sınavı ehliyet almak isteyen adayların kayıtlı oldukları sürücü kurslarında gözetmen öğretmen eşliğinde 35 dakika süren ve aynı zamanda iki farklı aşamadan oluşan bir sınavdır.

Bu sınav sonucunda adayın ehliyet almaya uygun olup olmadığı belirlenmektedir. Bu sınavı kazanmak ehliyet almak için yeterli değildir.

Sınavı kazanan adaylar eğer ki gerçek ehliyet sınavında başarı elde ederlerse ehliyet almaya hak kazanırlar.

Ekonomi Editörü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.