Öğrencilere Müjde! Başvurular Bu Sabah Başladı

İlkokul ortaokul ve lise öğrencilerine devlet desteği ödemesi yapılacağı belirtilerek öğrencilere toplam 5.100 lira verileceği söylendi. Söz konusu olan yardım başvuruları başladığı bildirildi.

Öğrencilere Müjde! Başvurular Bu Sabah Başladı

Devletten toplam 5100 TL öğrenci yardımı yapılacağı belirtildi. Devlet, maddi durumu bozuk olan ve yeterli olmayan vatandaşlara farklı yardım ödemeleri ile destek olmaya devam ediyor.

Dar gelirli olan ve ihtiyaç sahibi ailelere verilen sosyal yardım ödemelerinin yanı sıra da bu ailelerin eğitim gören çocuklarına da artık öğrenci yardımı yapılacak.

Hayat pahalılığı kapsamında çocukların giderlerini karşılayamayan ailelerin de artık başvuruda bulunabileceği bildirildi. Verilen maddi destek yardımı ilkokul ortaokul lise ve üniversite öğrencilerine kademelerine göre farklı tutarda ödendiği aktarıldı.

ogrenci-destegi2.jpg

5.100 LİRA DESTEK ÖDEMESİ YAPILACAK

Bugün devletten öğrenciler için yeni bir sosyal yardım duyurusu daha yapıldı ve İlköğretim ortaöğretim lise ve üniversitede okuyan Dar gelirli ailelerin çocuklarına en az 5100 TL devlet yardımı yapılacağı söylendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı önemli açıklamada sosyal yardım alan ailelerin başarılı olan çocuklarına devlet bursu verileceğini duyurmuştu ve bu yardım ödemesinin sosyal yardımlardan faydalanan ailelerin devlet okullarında eğitim gören ve derslerinde başarılı olan öğrencileri sağlanacağı söylendi.

Bununla birlikte başarı teşvik bursu, 5100 TL'den başladığı belirtilerek eğitim kademesine göre verilen bu burs asgari ücret tutarına kadar yükseldiği söylendi.

pak.jpg

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

Sosyal yardım alanı ailelerin devlet okullarında okuyan çocukları için başlatılan başarı teşvik yardımı devam ettiği belirtilerek yılda iki defa olmak üzere yapılacağı söylendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bu destek hakkında önemli açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi:

Sosyal yardımı almaya hak kazanan ailelerimize mensup, devlet okullarında okumakta olan ve sınıflarında dereceye girmiş ilk ve ortaöğretim öğrencilerimize net asgari ücretin yüzde 60'ına kadar ve, yükseköğretim öğrencilerimize de net asgari ücret tutar kadar dönem arasında yapılacak şekilde başarı desteği vereceğiz.

BAŞARILI ÇOCUKLARA BURS

Başarı teşvik bursu almak için de başvuruda bulunmaya gerek yok. Devlet en iyi şekilde bu konuda tespitlerini yapar ve dar gelirli olan ailelerin başarılı çocuklarının hesaplarına burs ödemesini yatırır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum