Ortaokul ve Lise Öğrencilerini İlgilendiren Yeni Uygulamaya Başlandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencileri yakından ilgilendiren çok önemli bir duyuru yayınladı Bu duyuruda ortaokul olmak üzere lise öğrencilerini ilgilendiren yeni bir uygulama başladı.

Ortaokul ve Lise Öğrencilerini İlgilendiren Yeni Uygulamaya Başlandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çok önemli bir geldi. Yapılan açıklamaya göre DYK'lerde, EBA TV'de ders anlatan ve ders kitabı yazarı olan öğretmenler görev yapacağı belirtilerek 71 ilde bulunan ölçme ve değerlendirme merkezleri DYK'lerde gönüllü olarak görev alan öğretmenlere tam destek olacağı söylendi.

1200x627-son-dakika-mebden-flas-karar-tum-lise-ogrencilerini-ilgilendiriyor-1635432862707.jpg

İNTERNET ADRESİ PAYLAŞILDI

DYK noktalarında konum bilgilerine "dhgm.meb.gov.tr/dyk" internet sitesi üzerinden ulaşılabileceği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer DYK'lere dair değerlendirmede bulundu ve öğrencilerin kendilerine en yakın DYK noktasının konumuna dijital ortamda ulaşabilecekleri bir platform oluşturduklarını söyledi.

milyonlarca-ogrenciyi-ilgilendiren-karar-mebden-yeni-uygulama-gxte.jpg

BAKAN ÖZER'İN AÇIKLAMALARI

Bakan Özer açıklamaların devamında depremden en çok etkilenen 10 ilde henüz eğitim başlamamış olsa bile "her şart altında eğitime devam" yaklaşımıyla toplam 416 psikososyal destek çadırı kurdukların belirtti ve konuşmasına şöyle devam etti:

En zor günlerde ise yüreğini ortaya koyup da canla başla çalışan fedakar öğretmenlerimizle deprem bölgesinde eğitime devam etmek, çocuklarımızı akademik olarak ve psikososyal açıdan desteklemek için tüm imkanlarımızı bir kez daha seferber ediyoruz.

10 il genelinde toplam 393 lokasyonda olmak üzere dileyen tüm 8 ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de destekleme ve yetiştirme üzere kurslarımızı açıyoruz. 1 Mart Çarşamba gününden itibaren şiddetli depremden etkilenen 10 ilimizde, 510 DYK eğitim noktasında kursları başlatmış oluyoruz.

1 MART İTİBARİYLE ULAŞTIRILACAK

Bakan Özer açıklamaların devamında depremden etkilenen 10 ildeki 8. ve 12. sınıf öğrencilerinin ihtiyaç duyduğu ders kitapları ve yardımcı kaynakların yeniden bastırıldığını ifade ederek 11 milyon 820 bin 918 kitap ve yardımcı kaynağı da yine 1 Mart itibarıyla tüm öğrencilere ulaştıracaklarını belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.