Polislik Başvuruları Açıldı mı? Başvuru Nereden ve Nasıl Yapılır

Polislik mesleği için işe alımlar açıldı mı?. 10 bin kişi alınacağı alımın başvuru açıldı mı? Başvurular açıldıysa kimler başvuruda bulunabilir şartları ise neler?

Polislik Başvuruları Açıldı mı? Başvuru Nereden ve Nasıl Yapılır

EGM polis alımı başvuru tarihi ve detayları ise şöyle;

Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla birlikte aldığı karar 27 Ocak 2023 tarihinde resmi gazetede yayımlanan Emniyet Genel Müdürlüğü polis alımı başvuru süreci ile alakalı bilgilendirmeler ve araştırmalar devam etmektedir.

Ülkemizde oluşan Kahramanmaraş ve 11 ili etkileyen şiddetli deprem felaketinin yaşanmasından sonra birçok iş alımı konusunda ertelemeler yaşanmıştı. Bu ertelemelerden sonra da yapılan açıklamada 10 bin polisinin işe alınacağı ifade edilmiş olup belli bir tarih konusunda herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

Bu işe alım tarihi yakın zaman içinde netleşmesi beklenmektedir. EGM polis alımı için de kadrolarında net bir açıklama duyurulmadı. Bu bilgilerin cevaplarını ve başvuru tarihlerini Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden duyurulması beklenmektedir.

pomem-28-donem-mulakatlari-10-kati-kurali-ne-demek-1-qyyqzgj2.jpg

2023 EGM 10 bin polis alımı yapılacak

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan polis alımı başvuru süreciyle alakakalı detaylar polis olmak isteyen vatandaşlar tarafından yakından takip edilmektedir.

Polis alımı için de kadro açılması yapıldı fakat başvuru sürecinin nasıl işleyeceği ise henüz belirtilmedi. 11 ilde yaşanılan şiddetli deprem felaketi nedeniyle yaşanmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı ve resmi gazetede yayımlanan kararnameye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü merkez teşkilatına polis alımında kadrolar ise şu şekildedir; 1 Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanı olmak üzere, 3 Narkotik Suçlarla Mücadele Başkan Yardımcısı ve 1000 polis memuru ve Emniyet Genel Müdürlüğü taşra teşkilatına da 9000 polis memuru kadrosu ihdas edilmiştir.

Bu kadro ile Kararname ile toplam Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin 4 polis kadrosu ihdası yapılmıştır. Bu alıma başvurmak içi kişilerin POMEM polis alım kılavuzunun açıklanmasından sonra POMEM resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.