Sözleşmeliler büyük müjde! Beklenen kadro geldi mi ?

Kamu kurumlarında çalışan 459 bin sözleşmeli çalışanı istihdam eden 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Devlet Memurları Kanunu ve Bazı kanunlarda Değişiklik Tasarısı Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda kabul edilerek yürürlüğe girdi.

Sözleşmeliler büyük müjde! Beklenen kadro geldi mi ?

Kamu kurumlarında çalışan 459 bin sözleşmeli işçiyi istihdam eden 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Devlet Memurları Kanunu ve Bazı kanunlarda Değişiklik Tasarısı Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda kabul edilerek yürürlüğe girdi.

Devlet memurluğuna atanan kişiler dört yıl süreyle başka kurumlara devredilemez.

Aynı görevde memur olmayanların görevlendireceği çömlekçiler, Başkan tarafından belirlenir. Bu personel, sağlık ve güvenlik gerekçeleri dışında 3 yıl süreyle başka bir yerde görevlendirilemez. Memur olarak atananlar en az bir yıl daha aynı görevde görev yapacaklardır.

Bu çerçevede sözleşmeli personel pozisyonlarında memur pozisyonlarına atananların eğitim durumlarına göre terfi ettirilebilecek dereceleri aşmamak kaydıyla hizmet süreleri, haklarında kazanılan aylık derecelerin belirlenmesinde değerlendirilecektir. Vermut.

Memuriyet görevine atananlar, görevlendirildikleri tarihten sonraki ayın başından itibaren görevlendirdikleri çalışanların mali ve sosyal haklarından yararlanır ve alınan mali ve sosyal haklardan herhangi bir mahsup yapılmaz. önceki rolleri. Bu çerçevede memurluğa atananlara herhangi bir fesih tazminatı ödenmeyecektir.

a.jpg

30 GÜN İÇİNDE BAŞVURMAYI UNUTMAYIN

Bir yıldan az, ayın veya haftanın bazı günlerinde veya günün belirli saatlerinde yarı zamanlı çalışanlar ile yüksek araştırma ve geliştirme projelerinde çalışanlar hariç olmak üzere, Devlet Çalışanları Kanunu'nun 4B'Sİ ve bazı kanun ve kararnameler. Proje süresi sınırlı eğitim kurumları. Mahalli idarelerde görevli personel ve istihdam edilen personel, kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren 30 gün içinde yazılı talepte bulunmaları halinde memur kadrolarına atanacaktır.

İlgili Haberler
Ekonomi Editörü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.