Tamı Tamına 103 Kilo, Edirneli Balıkçıların Yakaladıklarına İnanamayacaksınız

Tamı Tamına 103 Kilo, Edirneli Balıkçıların Yakaladıklarına İnanamayacaksınız

Tamı Tamına 103 Kilo, Edirneli Balıkçıların Yakaladıklarına İnanamayacaksınız

Edirne'de nehre ağ geren balıkçılar, yakaladıkları avı görünce gözlerine inanamadı. Balıkçıların yakaladıkları balık tamı tamına 103 kilo geldi. Edirne'nin Yunanistan sınırında nehre ağ geren iki balıkçı, 2 metre 10 santim uzunluğunda 103 kilo ağırlığında yayın balığı yakalamayı başardı. Balıkçıların balığı karaya güçlükle çıkardıkları görüldü. Bu konuda konuşan bir balıkçı 30 senedir ilk defa bu kadar büyük balık tutuyorum. Meriç nehrinde böyle büyük balıklar azaldı" şeklinde konuştu.

Edirne'de Yunanistan'a sınırda bulunan Üyüklütatar köyünde iki balıkçı nehre balık tutmak için ağ gerdi. Amatör balıkçıların gerdiği ağa 2 metre 10 santim uzunluğunda, 103 kilo ağırlığında dev yayın balığı takıldı. İki balıkçı, ağa takılan dev yayın balığını uzun uğraşlar sonunda sudan çıkarmayı başardı. Yayın balığını karaya güçlükle çıkardıklarını söyleyen balıkçılar yayın balığını satmayı düşünmediklerini söyledi.

Yayın Balığı İle Zor Anlar

Balıkçılar yakaladıkları yayın balığını karaya çıkarmaya çalışırken balığın ellerini ısırdığını ifade ettiler. Balıkçılar, tutmak biraz zor oldu. Ellerimizi ısırdı, parçaladı ama yakaladık. Çok zahmet çektik ama yakaladık. Güçlü balık şeklinde konuştular. Balıkçılar dev yayın balığının ağalarını deldiğini ve ellerini parçaladığını belirtirken balığın kendilerini çok zorladığını ifade ettiler. Balıkçılar Meriç’te böyle büyük balıkların azaldığını belirttiler. Balıkçılar uzun zaman sonra ilk kez yakaladıkları dev yayın balığını ağaca asarak balıkla hatıra fotoğrafı çektirdiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.