Tanju Özcan Cumhurbaşkanı Adaylığına Talip Oldu

Özcan Yüzde Yüz Kazanacağını İfade Ediyor

Tanju Özcan Cumhurbaşkanı Adaylığına Talip Oldu

Suriyeli sığınmacılar hakkında açıklamaları ve uygulamaları ile Türkiye'de yoğun ilgi çeken Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 6’lı Masaya gerçekleştirdiği çağrıda; Kılıçdaroğlu'nun tarif ettiği adayın tamamen kendisine uyduğunu ve bu nedenle adayı uzaklarda aramamaları gerektiğini ve göreve talip olduğunu ifade etti.

Seçim tarihi için 14 Mayıs 2023 artık neredeyse kabul edilmeye başlanırken, 6'lı Masa cumhurbaşkanı adayı ise halen belirlenmedi. Birçok isimden bahsedilmesi ile birlikte özellikle Kemal Kılıçdaroğlu 6’lı masa cumhurbaşkanı adayı için birçok tanım da gerçekleştiriyor. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise 6'lıMmasanın cumhurbaşkanı adayı olmayı talep ettiğini ifade etti.

Özcan Yüzde Yüz Kazanacağını İfade Ediyor

Başkan Özcan, seçim tarihinin de artık belli olduğunu, 6'lı Masanın ortak aday açıklama vaktinin geldiğini ve bilhassa Kılıçdaroğlu'nun tarif ettiği aday tipinin tamamen kendisine uyduğunu ifade ediyor. Bu nedenle uzaklarda aday aramak yerine 49 yaşında çalışkan, dinamik ve akıllı biri olarak 6’lı Masa tarafından aday gösterilmesi halinde yüzde yüz oran ile kazanma ihtimali olduğunu belirtiyor.

Başkan Özcan, Kılıçdaroğlu'ndan daha iyi bir eğitim almış olduğunu ifade ederken, Kılıçdaroğlu devleti çok iyi tanıyor, ama benden iyi bir eğitim almadı ve benden daha fazla olan insanlar olduğunu da kabul ediyorum, ama bu tür insanları gözünüzde büyütmeye gerek yok dedi. Özcan, Bolu Belediye Başkanının neden bu ülkede cumhurbaşkanlığı yapamayacağını, Köroğlu torunu olduklarını be 6’lı Masanın adayı olarak seçime girmek istediğini ifade etti.

Özcan, eğer aday olamazsa belki seçime hiç girmeyeceğini, belki de çıkan adayı çok beğenerek, koşarak sandığa gidip, onun seçilmesi için mücadele edeceğini de ekledi.

Ekonomi Editörü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.