TOKİ Çekilişleri ne Zaman Hangi Ayda Yapılacak?

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat da meydana gelen şiddetli depremin ardından ülke genelinde birçok planlı organizasyonun iptal edilmesine karar verildi. İptal edilen organizasyonlar için ikinci bir açıklama yapılacağı ve yeni tarihlerin duyurulacağı söylendi.

TOKİ Çekilişleri ne Zaman Hangi Ayda Yapılacak?

Kahramanmaraş depreminin ardından on ilimizde büyük yıkımlar ve can kayıpları meydana geldi. Yaşanan depremler nedeni ile otuz binin üzerinde vatandaşımız maalesef yaşamını yitirdi. Meydana gelen bu büyük felaketin ardından, yurt genelinde birçok planlı organizasyon iptal edildi.

752x395-toki-kuralari-ertelendi-mi-ne-zaman-yapilacak-21-31-edirne-izmir-istanbul-toki-kura-cekimi-tarihleri-belli-old-1676015723832.jpg

İptal edilen organizasyonlar içerisinde, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında TOKİ kura çekilişleri yer aldı. Meydana gelen depremler nedeni ile ertelenen kura çekilişleri, yeni tarihleri ikinci bir açıklama ile duyurulacak.

toki-arsa-cekilis-tarihi-ertelendi-2ah2.jpg

İLK EVİM İLK ARSAM

toki-arsa-cekilis-tarihi-ertelendi-peki-cekilisler-ne-zaman-yapilacak-iste-detaylar-yigb.jpg

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından duyurulan yeni açıklamada 250 bin sosyal konut projesi kapsamında konut ve arsa çekiminin ertelendiği bildirildi. Cumhuriyet tarihinin en geniş kapsamlı projesi olarak lanse edilen TOKİ konut projesi kapsamında, arsa kura çekilişleri 7 Şubat ile 14 Şubat arasında tarihilerinde gerçekleşecekti. Bu tarihlerde gerçekleşecek olan İzmir, Afyonkarahisar, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ kura çekilileri, meydana gelen Kahramanmaraş depremi neden ile ertelendi. Ertelenen kura çekilişleri, hangi tarihte yapılacağı ise henüz açıklanmadı.

KURA SONUÇLARI E-DEVLET UYGULAMASINDAN KONTROL EDİLEBİLİR

TOKİ kura çekimi kapsamında İstanbul başta olmak üzere, İzmir, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli gibi iller bulunuyordu. TOKİ başvurusu kabul edilenler için bir açıklama yapılarak, ikinci bir duyuruya kadar TOKİ çekilişlerinin ertelendiği duyuruldu.

Kura çekiminin tekrarda ne zaman yapılacağı konusunda, henüz net bir bilgi gelmedi. TOKİ projesine başvuruda bulunanlar kura çekim sonuçlarına, e-devlet üzerinden TOKİ kura sonucu sorgulama ekranı üzerinden sorgulama yaparak erişebiliyor. E-devlet Toplu Konut İdaresi Başkanlığı sayfasından T.C kimlik numarası ile kura sonuçları öğrenilebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.