Tunceli Valiliği, “Sevgi Evinde Kalan Çocuklara Taciz” İddiaları Hakkında Açıklama Yaptı

Tunceli'de Aile Ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesindeki sevgi evinde kalan kız çocuklarının şehir dışı gezisinde kurum personeli E.Ç. tarafından taciz edildiği iddiası üzerine Tunceli Valiliği iddiaların asılsız olduğunu belirten bir açıklama yaptı.

Tunceli Valiliği, “Sevgi Evinde Kalan Çocuklara Taciz” İddiaları Hakkında Açıklama Yaptı

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki sevgi evinde kalan kız çocuklarının daha önce Şanlıurfa ve Mardin kentlerinde gezi düzenlendiği sırada kurum çalışanı E.Ç. tarafından taciz edildiği iddia edilmişti. İddialar kapsamında bazı kız çocuklarının E.Ç. tarafından taciz ile karşılaştığı ve çocukların bunu başka personellere anlattığı ve personelin ise bunu kurum psikoloğuna ileterek, psikoloğun çocuklar ve E.Ç. ile görüşmesi sağlandığı ifade edildi.

İddialar Asılsız Çıktı

Tunceli Valiliği başlatmış olduğu soruşturma ile birlikte olay ile ilgili tüm tutanakları Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi. Valilik tarafından idari soruşturma başlatılırken, iddiaların asılsız olduğunun anlaşıldığı ve ardından adli makamların durumu incelemesi için raporların da savcılığa iletildiği ifade edildi.

Tunceli Valiliği, olay ile ilgili gerçekleştirdiği açıklamada; iddialar ile ilgili sürecin çok yoğun ve hassas bir şekilde takip edildiği, bu iddiaların taraflarına ulaşması sonrasında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün ivedi bir şekilde inceleme başlattığı belirtildi. Soruşturma için Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü tarafından uzman psikolog görevlendirmesi yapıldığı ve psikoloğun ve sosyal çalışma uzmanlarının incelemeleri sayesinde raporlar elde edildiği ifade edildi.

Raporlar üzerinde elde edilen netice sayesinde iddiaların asılsız olduğu değerlendirilse de konunun adli makamlar tarafından da incelenmesi için raporların Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildiği eklendi.

Valilik tarafından gelen raporlar üzerine de Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı konu ile ilgili adli soruşturma başlattı.

Ekonomi Editörü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.