Türk Hava Yolları Kabin Memuru Alımı Gerçekleştirecek

Türk Hava Yolları kendi bünyesine kabin memuru alımı gerçekleştiriyor en çok bilinen ve popüler olan bu firmada çalışmak isteyen kişiler istenilen şartları şimdiden araştırmaya başladı.

Türk Hava Yolları Kabin Memuru Alımı Gerçekleştirecek

Kabin memuru olarak da işe başlayacak olan kişiler için de belirli şartlar aranıyor. Türk Hava Yolları bu şartları taşıyan adayların başvurusunu geçerli olarak sayacağını duyurdu.

aa15pd5s.jpg

Türk Hava Yolları kabin memuru alımı için de gerekli şartlar neler?

hava-3628.jpg

Depremden etkilenen aileler için iş imkânı

kabin-9543.jpg

Türk Hava Yolları Kahramanmaraş da 7,7 şiddetindeki depremin ardından bütün imkanlarını bu bölgeler için seferber oldu.

turk-hava-yollari-kabin-memuru-alimi-yapacak-iste-kabin-memuru-sartlari-yf1d.jpg

Deprem bölgelerinden çıkış için uçuşlarını ücretsiz olarak gerçekleştiriyor. Şiddetli depremden en çok etkilenen aileler için de iş imkânı sağlanıyor.

Şiddetli Depremden en çok etkilenen 1000 aileden birine iş vereceğini duyurdu. Bu açıklamalardan sonra toplam 2600 kabin memuru alımı başvuruları.

Başvuru sürecinin başlayıp başlamadığını şimdiden merak ediliyor kişiler bu konuyu detaylı bir şekilde araştırıyor.

Kabin memuru alımları da THY Müdürü Bilal Ekşi tarafından yapılacak. Bu konuda hakkında Bilal Ekşi tarafından “2003 yılında bizim kabin memur sayımız da bin 579'dur.

2022 yılına geldiğimiz zamanda 8 kat büyüyerek 12 bin 841 kabin memurumuz var. Önemli bir rakam vermek istiyorum, biz 2023 yılında toplam 2 bin 600 yeni kabin memuru alımı yapacağız.

2003 yılında 651 pilotumuz varken, bu 9 kat büyüyerek 5 bin 793'e erişti. Bin 200 yeni pilot olmak üzere bünyemize dahil etmiş olacağız. 2003 yılındaki Türk Hava Yolları ölçeğinde büyüyoruz."

THY kabin memuru başvuruları açıldı mı?

Türk Hava Yolları 2600 kabin memuru alacağını duyurmuştu. Bu alım sonrasında yaşanan asrın felaketi olan başvuru sürecinde durgunluğa sebep oldu.

Türk Hava Yolları kendi bünyesinde kabin memuru olarak çalışmak isteyen kişiler de bu alımı bekliyor olsa da henüz net bir açıklama gelmedi.

Alım için başvuru yapacak kişiler de sabırsızlanıyor. Henüz başvuru için gelen resmi bir açıklama yapılmadı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.