TYP Okul Temizlik Görevlisi Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

İŞKUR Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Temizlik Ve Güvenlik Görevlisi Alım Şartları Ne Olacak?

TYP Okul Temizlik Görevlisi Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

TYP Okul Temizlik Görevlisi Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

İŞKUR TYP 2023 alımlarında yoğun ilgi bulunurken, İŞKUR üzerinden yapılacak İŞKUR TYP personel alım şartları ve başvuru tarihleri konusuna da açıklama bekleniyor. Her yıl olduğu gibi 81 ilde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda alımlar yapılırken, TYP okul temizlik görevlisi başvurularının ve güvenlik görevlisi alımlarının başvuru zaman ve şartları merak ediliyor.

Okullarda temizlik görevlisi ve güvenlik alımı için istihdam sağlayan Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), İŞKUR TYP programı vasıtasıyla alımları gerçekleştiriyor. MEB bünyesinde alınacak destek personeli açısından henüz bir ilan yayınlanmış olmasa da alımların yine İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden duyurulması bekleniyor.

İŞKUR sistemi üzerinde TYP arama işlemleri yapılması için arama ekranında TYP numarası, başvuru yapılacak il, ilçe ve uygulama alanı gibi işlemlerin seçilmesi ile arama yapılması mümkün oluyor. Bu kapsamda arama işlemleri İŞKUR TYP sayfasında yapılabilir.

İŞKUR TYP İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

İŞKUR TYP başvurusu yapılabilmesi için istenilen şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından kuruma kayıt yapılması ve 18 yaşının tamamlanmış olması bulunuyor. Yine başvuran kişilerin emekli ve memur aylığı almıyor olması ve açık öğretim öğrencisi hariç olmak üzere öğrenci olmaması gerekiyor.

Ayrıca başvuranların, “31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak” koşuluna sahip olması gerekiyor.

Ekonomi Editörü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.