Ücretli Twitter Blue Kullanımı Avrupa’da Yayılıyor

Sosyal medya Twitter’ı satın alan Elon Musk, Twitter uygulaması üzerinde yeni güncellemeler yapmaya tüm hızıyla devam ediyor.

Ücretli Twitter Blue Kullanımı Avrupa’da Yayılıyor

Sosyal medya Twitter Blue’yu devreye giren Elon Musk, bu ücretli versiyonun kullanılabilir ülke sayısını daha çok arttırdı.

Elon Musk tarafından satın alınan sosyal medya Twitter, dünya genelinde en çok kullanıcıya sahip olan sosyal platformlar arasında yer alıyor.

Sosyal medya Twitter kullanıcıları ve Twitter çalışanları, Elon Musk’ın uygulamayı satın almasından çok rahatsızlık duymuş, Elon Musk’ın yanlış politikalarını eleştirmeye başlamıştı.

Elon Musk, dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan sosyal medya Twitter uygulaması için ücretli bir versiyonu devreye girdi.

Sosyal medya Twitter Blue ilk olarak 2022 yılının aralık ayında piyasaya çıkarmıştı

Aylık 8 dolar karşılığında kullanılabilen sosyal medya Twitter Blue versiyonu, ücretsiz versiyonuna göre farklı özellikler ile kullanıcılara sunuldu. Bu özelliklerden yararlanabilecek olan ülke sayısı da, otuz beşten daha çok oldu. Türkiye, bu ülkeler arasında henüz yer almıyor.

4 BİN KARAKTER ÖZELLİĞİ

Elon Musk tarafından satın alınan sosyal medya Twitter uygulamasında, geçtiğimiz senenin son aylarından itibaren kullanıcılara sunulan Blue versiyonunda, dört bin karakterlik artık uzun tweetler atılabiliyor.

Aynı zamanda, altmış dakikalık olan uzun videolar da artık yayınlanabiliyor ve konuşmalarda öncelikli olmak gibi özellikler de yer alıyor. Aylık 8 dolar ödenmesi ile birlikte sosyal medya Twitter uygulaması Blue versiyon.

Elon Musk, daha çok abone sayısın ulaşmak için ödeme planını yıllık olarak da düzenlemeye başladı.

Ocak ayı başındandan itibaren yıllık 84 dolar olarak planlanan sosyal medya Twitter Blue versiyonu, şubat ayının sonlarında IOS ve Android işletim sistemleri için yıllık 114 dolar olarak belirlendi.

BİRÇOK ÜLKEDE HİZMETE GİRDİ

Twitter Blue versiyonu aralarında; Hollanda başta olmak üzere, Polonya, İrlanda, Belçika, İsveç, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Danimarka, Yunanistan, Avusturya, Macaristan, Bulgaristan, Litvanya, Slovakya, Letonya, Slovenya, Estonya, Hırvatistan, Lüksemburg, Malta ve Kıbrıs’ın da aralarında olduğu ülkelerde hizmet vermeye başladı Twitter Blue hizmetinin şu an için 300 bin abonesi olduğu açıklandı.

Uygulama, aylık 8 dolar karşılığında kullanabilecek, Twitter Blue versiyonu için yıllık ödeme planı hazırlanıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.