WhatsApp yeni bir özelliğini test etmeye başladı

En çok tercih edilenlerden biri olan anlık mesajlaşma platformu WhatsApp kullanıcı deneyimini geliştirmeye devam ediyor.

WhatsApp yeni bir özelliğini test etmeye başladı

WhatsApp, dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de en çok kullanılan anlık mesajlaşma platformlarından biri olmaya devam ediyor.

WhatsApp, kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına son zamanlarda çok sıklıkla yeni çalışmaların açıklamaya başladı.

WhatsApp uygulamasında yeni güncelleştirme ile bilinmeyen numaraların kullanıcıları aramasının engelleneceği bildirildi.

WhatsApp, bu özelliğin test edilmeye başlandığını duyurdu. Test aşamasına geçen bu özellik ayarları uygulama içerisinde olacak. WhatsApp tarafından test edilen bu özellik ile kullanıcılar artık bilinmeyen numaralardan gelen aramaları sessize alabilecek.

ARAMALAR SESSİZE ALINABİLECEK

WhatsApp uygulaması tarafından test edilen yeni özellikte, uygulama içerisinde olan ayarlardan bilinmeyen numaraların aramaları her zaman sessize artık alınabilecek.

WhatsApp uygulaması kullanıcılarına listesinde yer almayan ve bilinmeyen numara olarak da görünen numaralardan gelen aramalar her zaman sessize alabileceği gibi bilinmeyen numaralardan gelen aramalar arama listesinde bildirim merkezinde gösterilmeye de devam edecek.

DOLANDIRICILIĞIN ÖNÜNE GEÇİLMESİ HEDEFLENİYOR

WhatsApp uygulaması tarafından planlanan yeni özellikle WhatsApp kullanıcılarının istenmeyen aramaları büyük bir oranda azaltılabilmesi hedefleniyor.

Aynı zamanda, WhatsApp tarafından yakın zamanda sunulması beklenen bu özellik ile dolandırıcılık ve kişisel bilgilerin çalınması gibi söz konusu olan durumların da önemli ölçüde önüne geçilebilmesi hedefleniyor.

Bahsi geçen özellik henüz test aşamasında olduğu için bu özelliğin kullanıcılara ne zaman sunulacağına dair henüz net bir bilgi WhatsApp tarafından açıklanmadı.

Test aşamasında olan uygulama kısa bir süre içerisinde tamamlanıp, bu özelliği içeren güncellemenin WhatsApp kullanıcılarına yakın zamanda sunulması bekleniyor.

WhatsApp tarafından test edilen bu yeni özellik ile ayarlar uygulamadan yapılabilecek ve istenmeyen aramalar artık kolaylıkla sessize alınabilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.