Her Öğrenciye 75-300 TL Arasında Burs! 9 Ay Boyunca Verilecek!

İlkokul lise ve üniversite öğrencilerine müjdeli haber geldi. 75 lira ile 300 lira arasındaki yardım tüm kademelerde okuyan öğrencilere verilecek. İşte detaylar..

GÜNDEM 27.09.2021 - 15:16 27.09.2021 - 15:16 TV Haberlerim

Milyonlarca öğrenci yeni eğitim öğretim yılına başladı. Müjdeli haber ise sonunda açıklandı. Milyonların yakından takip ettiği karşılıksız nakit para desteği verilecek. İlkokulu lise veya üniversite farketmeksizin yapılacak ödemeler ile öğrencilere okul harçlığı dağıtılmış olacak.

75 lira ile 300 lira arasında değişen harçlıklar ile, okulların açılması ile ailelerinde artan nakit ihtiyacına bir nebze de olsa katkıda bulunulacak. Özellikle okuyan çocuk sayısı fazla olan ve masrafları karşılarken zorlanan aileler devletten ve kurumlardan yapılacak bu yardımları dikkatle takip etmekte. Bu kapsamda her yıl yaptığı yardımlar ile sık sık adından söz ettiren ve aynı zamanda ailelere destek sağlayan Vakıflar Genel Müdürlüğü, bu yılda bu yardımlara devam edeceğini duyurdu.

kamu-bankalari-2021-faiz-oranlari-guncellendi

75 TL ile 300 TL

Resmi internet sayfasından yapılan duyuru ile her kademede okuyan öğrenci ve ailelerinde 75 TL ile 300 TL arasında değişen karşılıksız burslar bağlanacak. Vakıf tarafında tüm kademelerdeki öğrenciler bağancak burs ile üniversitelerde okuyan öğrencilere 9 ayi ilköğretim ve lise öğrencilerine 8 ay boyunca karşılıksız nakit desteği verilecek.

Başvurular

Başvu takvimi henüz açıklanmayan burs için yoğun ilginin olacağı tahmin ediliyor. Bu nedenle okullar açılmışken burs başvuru takviminin de bu ayın sonuna kadar açıklanacağı tahmin ediliyor. Burs imkanından faydalanmak isteyenler başvurularını geçen yıllarda internet üzerinde veya illerde ki Vakıf Müdürlüklerine giderek şahsen yaptı. Ayrıca engelli vatandaşlar için büyük olayları olan PTT’den posta yolu ile de başvurular kabul ediliyor.

sehit-yakinlari-ve-gaziler-icin-yardim

Başvuru Şartları Neler?

Bu yıl karşılıksız olarak verilecek burs tutarı üniversite öğrencileri için 300 TL olurken, diğer kademelerde öğrenimlerine devam eden öğrenciler için aylık olarrak 75 TL belirlenmiş duruma. Burs başvurusunda bulunacak kişilerin sürekli olarak bir işte çalışmaları, herhangi başka bir kurumdan burs almaları, ve gelir seviyesinin düşük olduğunu beyan etmeleri gerekmekte. Ayrıca yüksek lisans ve doktora öğrencileri de karşılıksız burs imkanı kapsamına dahil edilmemiş durumda.

Yorumlar (2)