İBB, öğrencilere 3.200 TL burs veriyor! Burs ödemeleri ne zaman yapılacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği eğitim bursları da merak konusu oldu. İBB burs başvuruları ne zaman ve nasıl yapılacak? İBB Burs başvurusu başladı mı?

Ekonomi Haberleri 10.09.2021 - 10:41 10.09.2021 - 10:41 TV Haberlerim

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin üniversite öğrencilerine verdiği burs olanağı, binlerce öğrencinin araştırdığı konular arasında yer alıyor. Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanması ve yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte burs almak isteyen öğrenciler araştırmalara devam ediyor. Geçtiğimiz sene üniversite öğrencilerine maddi anlamda büyük destek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin burs projesi bu yıl da hak sahiplerine ulaştırılacak.

ibb-burs

İBB Burs Başvurusu 2021 Ne Zaman?

İnternet üzerinden en çok araştırılan konular arasında yer alan İBB burs başvurusu 2021 yılında da merak ediliyor. 2021-2022 eğitim yılı başlarken burs almak isteyen öğrenciler, İBB burs başvurularını araştırıyor. Edinilen bilgilere göre eğitim döneminin başlamasına az bir zaman kala henüz İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin burs başvurularının başlamadığı öğrenildi. Konuyla ilgili duyurular ve açıklamalar İBB’den burs almak isteyen üniversite öğrencilerine yönelik yapılmaya devam ediyor.

İBB Üniversite Öğrenci Bursu Ne Kadar?

Binlerce öğrencinin yararlandığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin burs projesi bu yıl da büyük ilgi görüyor. Geçtiğimiz yıl öğrenci başı yıllık 3 bin 200 TL olarak belirlenen burs miktarı 3’e bölündü ve öğrencilere 3 farklı ay içinde teslim edildi. Yıllık 3 bin 200 TL olarak belirlenen burs ücretinin 2021-2022 eğitim yılında daha da artış gösterebileceği belirtilirken bu yılki burs için İBB’den henüz net bir rakam açıklaması gelmedi.

ogrenci-bursu-ibb

İBB Burs Başvuru Şartları Neler?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sadece üniversite öğrencilerine yönelik verdiği burs projesinden yararlanmak için bazı şartların taşınması gerekiyor. İBB burs başvuru şartları şu şekilde açıklandı:

  • T.C. vatandaşı olmak
  • Öğrencinin İstanbul’da ikamet etmesi
  • Önlisans ve lisans öğrencisi olmak
  • Normal öğrenim süresi içinde eğitimine devam ediyor olmak
  • Devlet üniversitesinde okumak
  • Vakıf veya özel üniversitede okuyorsa yüzde yüz burslu olmak
  • Ara sınıf ve son sınıf öğrencileri için başarı notunun en az 100 üzerinden 53 veya 4 üzerinden 2 olması

İBB Burs Başvuru Sonucu Sorgulama

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@