İŞ Kurmak İsteyenlere 65.000 TL Devlet Hibe Desteği Devam Ediyor! İŞKUR'a Başvuran Herkes Alabiliyor

Girişicilerin gerçekleştirdiği projeleri desteklemek adına verilen hibe para yardımları, KOSGEB tarafından sunulmaya devam edecek mi sorusu gündem maddeleri arasında yer alıyor.

Ekonomi Haberleri 04.09.2021 - 13:51 04.09.2021 - 13:51 TV Haberlerim

Bilindiği gibi KOSGEB, UGE yani Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katıldığını belgelendiren girişimcilere, şirket ve işletme açılışlarında masraflarının bir kısmı için hibe para desteği sunuyor. İş kurma amacı içinde olanlar ilk olarak şirketlerini kuruyor, ardından faturalandırdıkları masraflar için hibelerini alıyorlar. İş kurmak isteyenler bu hibeden 5.000 TL ile 65.000TL’ye kadar yararlanabiliyor. Peki, KOSGEB ve diğer hibe destekleri devam edecek mi? İşte detaylar…

İŞKUR Hibe Desteği Vermeye Devam Ediyor!

Yapılan son açıklamalara göre 2021’de KOSGEB, İŞKUR ve SGK hibe destekleri devam edecek. İŞKUR, kuruluş işlemleri desteği kapsamında 5.000 TL ve işletme giderleri desteği olarak 15 bin TL ve şirket kuruluş desteği olarak ise 45 b,n TL hibe destek sunacak. Peki, İŞKUR’un açıkladığı hibe destekten kimler faydalanabilecek?  Başvuru şartları ne yönde? İşte konular hakkında ayrıntılar…

iskur-kamu-1

İŞKUR Hibesi Ne Kadar? Hangi İşlemler İçin Veriliyor?

İŞKUR kuruluş işlemleri desteği kapsamında toplamda 65 bin TL olarak vereceği hibe para desteğinden, sadece eski hükümlü ve engelli vatandaşların yararlanabileceğini açıkladı. Bu şartlara uyan ve kendine yeni bir iş kurmak isteyen vatandaşlar 65 bin TL’ye kadar hibe para yardımı alabilecekler. Bu adım kapsamında firma açılışındaki resmi işlemler, onaylar, izinler, sigortalama işlemleri için 5.000 TL hibe destek alınabilecek. Ek olarak, ofis malzemeleri, donanım, yazılım, ara madde, teçhizat için harcanacak tüm maddi karşılıklar için 45 bin TL destek alınacak.

İŞKUR’un şirket açılışına yönelik sağladığı hibede, 12 ay süre ile işletmenin su, elektrik, tanıtım ve kira masrafları da karşılanıyor. Bu avantajlı destekten yararlanmak için %40 engellik oranını belirten sağlık kurulu raporunun ise başvuruda sunulması gerekiyor. Diğer yandan eski hükümlülerde yasal belgeleri ile başvuru yapabilecekler.

İŞKUR Hibe Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hibeden yararlanmak isteyenler ilk olarak www.iskur.gov.tr üzerinden başvuru yapacaklar. Adrese giriş ardından “duyurular“ bölümüne giriş sağlayıp, görüntüleyecekleri rehber formunu dolduracaklar. Formu göndererek başvuru gerçekleştiriliyor. Bu forma yapılmak istenen iş hakkında detaylar, kişisel bilgiler girilip ve dosya yükleme alanında ise yasal evraklar eklenecek.

İŞKUR Teşvikleri İçin TIKLAYINIZ

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@