İŞKUR'dan ev hanımlarına iş fırsatı: Aylık en az 1500 TL kazanabileceğiniz iş imkanları

Evde çalışarak, ev bütçesine katkı yapmak isteyen ev hanımlarına İŞKU'dan müjdeli haber geldi. Aylık en az 1500 TL kazanabileceğiniz bir çok iş ilanı yayınlandı. Haberin detayları aşğıda ...

İlan 11.09.2021 - 16:57 11.09.2021 - 16:58 TV Haberlerim

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) evden çalışmak isteyen, ev bütçesine katkı sağlamayı hedefleyen ev hanımlarına müjdeli haberi verdi. Evde pratik bir şekilde çalışarak aylık en az 1500 TL kazanç fırsatı İŞKUR’dan duyuruldu…

Evden çalışma fırsatlarının araştırıldığı son dönemde milyonlarca kişi, ev ekonomisine katkı sağlayacak iş ilanlarını inceliyor. Son dönemde pandeminin de etkisi ile milyonlarca kişi evden çalışma yöntemini tercih etmeye başladı. Özellikle çocuk sahibi olan ev hanımları da evde olduğu saatlerde ek işler yaparak aile bütçesine katkıda bulunmaya çalışıyor. Hayat pahalılığının giderek arttığı bu dönemde evde iş yapma olanaklarını araştıran milyonlarca ev hanımına müjdeli haber Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından duyuruldu. İŞKUR evde çalışarak aylık en az 1500 TL kazanç fırsatları sunuyor.

iskur-logosu

Pandemi döneminde bazı firmalar evden çalışmaya geçerken, evde pratik bir şekilde yapılan işlerle milyonlarca ev hanımı da aile ekonomisine katkı sağlamış oluyor. Evde iş ilanları vermeye başlayan bazı firmaların güven vermemesi sebebiyle İŞKUR duruma el attı ve evden yapılabilecek işleri açıkladı.  Özellikle çocuk sahibi olan ve evden çalışma zorunda olan ev hanımları evde çalışma fırsatlarını kaçırmamak istiyor.

Evden Çalışmak İçin İŞKUR’a Kayıt Yaptırmak Zorunlu

Ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen ev hanımları, özellikle çocuk baktıkları için iş hayatından kopmak durumunda kalabiliyor. Bu tür durumlarda artan hayat pahalılığında ekonomik olarak zor duruma düşmemek için evden çalışabilecekleri işleri araştırmaya başlıyorlar. İŞKUR kadınlara yönelik sunduğu kampanyalar ve iş fırsatları sayesinde kadınların çalışma yaşamında daha fazla aktif olmasını sağlıyor.

evde-paketleme-isi

Siz de çocuğunuzu bakıcıya bırakmak istemiyorsanız veya böyle bir imkanınız yoksa evden çalışıp ayda en az 1500 TL para kanabilirsiniz. Bunun için İŞKUR’dan yardım almanız ve evde iş ilanlarından size uygun olana başvurmanız gerekir. Dolayısıyla öncelikle İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden ya da ikamet ettiğiniz yerdeki müdürlük binasına giderek kayıt yaptırmanız gerekir. Daha sonra İŞKUR evde iş ilanlarını inceleyip başvuruda bulunmanız mümkündür. Türkiye’nin dört bir yanında evden çalışma olanaklarını arayan ev hanımları için İŞKUR açık iş ilanları kategorisinde çok sayıda iş ilanı bulunur.

İŞKUR Evde Yapılan İşler Hangileri?

İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yapılan incelemede, kurum tarafından sunulan evde iş imkanları net bir şekilde görülebiliyor. Evde sunulan iş imkanları arasında yazarlık, editörlük, WEB tasarımı, mimarlık gibi pek çok iş ilanı mevcuttur. Bu sayede ofiste veya bir şirkette çalışmak yerine evden çalışarak çeşitli projelerde yer alabilir, düzenli bir gelir elde edebilirsiniz. Fakat İŞKUR tarafından sunulan iş olanakları sadece bu şekilde vasıflı işlerden oluşmamaktadır. Bu tür işlerin yanı sıra İŞKUR tarafından ev hanımlarına sunulan daha basit işler arasında şunlar yer alır

ev-hanimlarina-iskur-is-firsati

  • Aksesuar paketleme,
  • Nikah şekeri paketleme,
  • Toka paketleme,
  • Bitki çayı paketleme,
  • Mandal montajı ve paketlemesi,
  • Tekstil ürünlerine düğme dikme

Evde paketleme ve davetiye katlama gibi işleri yaparak ev ekonomisine katkıda bulunmanız mümkündür. Asıl amacı özellikle ev dışında çalışabilme olanağı olmayan kadınlara yardımcı olmak için İŞKUR tarafından geliştirilen bu programlar, büyük ilgi görmeye devam ediyor. İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden kendi koşullarınıza göre en uygun işlerle başvuruda bulunabilirsiniz. Herhangi bir dolandırıcılık vakasına karışmamak için ve mağdur olmamak için mutlaka İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden evde iş ilanlarına başvuruda bulunmanız gerekir.

İŞKUR Güncel İş İlanları

Yorumlar (2)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@