Kamu Bankalarında Kredi Faiz Oranları Güncellendi! 2021 Kamu Bankaları İhtiyaç, Konut ve Taşıt Kredisi Oranları…

Arttırılan banka faiz oranları ile birlikte, artan ekonomik sıkıntıların da etkisiyle vatandaşların banka kredi faiz oranları araştırmasında yoğun bir artış yaşandı.

Ekonomi Haberleri 23.09.2021 - 22:23 23.09.2021 - 22:23 TV Haberlerim

İhtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi gibi kredi çeşitleri için bankalar yeni faiz oranlarını vatandaşlara sunmaya başladı. Vatandaşların yoğun olarak araştırdığı ve aynı zamanda kamu bankaları olan Vakıfbank ve Ziraat Bankası kredi faiz oranlarında son durum nedir? 2021 ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi faiz oranları…

Vakıfbank ve Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları

Mart 2020 döneminde küresel salgın nedeniyle ülkelerde ekonomik anlamda sıkıntılı süreçler boy göstermeye başladı. Pandemi ile birlikte artan ekonomik zorluklarda, bankalar da faiz oranlarında güncellemelere gitti. Çeşitli kredilerde vatandaşlara yeni imkanlar sunmaya başlayan bankalar arasında, kamu bankaları dikkatleri çekmeyi başardı. Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ın sunduğu ihtiyaç, konut ve taşıt kredi faiz oranlarında güncellemeler kendisini gösterdi.

Vakıfbank İhtiyaç, Konut ve Taşıt Kredileri Faiz Oranları 2021

Bir kamu bankası olarak vatandaşlara hizmet vermeye devam eden Vakıfbank’ta güncellenen kredi faiz oranları sonrası faiz oranları şöyle:

  • İhtiyaç kredisi kampanyası: %1,55’ten
  • Taşıt kredisi faiz oranları: %1,50’den,
  • Sarı Panjur Konut Kredisi faiz oranları: %1,37’den başlıyor.

Vakıfbank ihtiyaç kredisinde (İhtiyaç Kredisi Kampanyası) minimum vade 3 ay ve maksimum vade de 36 ay olarak güncellendi. Bu kredide, Vakıfbank müşterilerine minimum 3 bin TL ve maksimum 125 bin TL kredi sağlamaktadır. Vakıfbank’ın sağladığı kredi çeşitlerinde vade ve kredi tutarına bağlı olarak ödeme koşulları ve miktarları değişiklik gösterebiliyor.

Ziraat Bankası İhtiyaç, Konut ve Taşıt Kredileri Faiz Oranları 2021

Bir diğer kamu bankası Ziraat Bankası’nın müşterilerine sunmaya devam ettiği ve güncellenen kredi faiz oranları şöyle:

  • Tüketici kredisi faiz oranları: %1,55’ten
  • Taşıt kredisi faiz oranları (kaskolu): %1,61
  • Taşıt kredisi faiz oranları (kaskosuz): %1,63
  • Konut kredisi faiz oranları: %1,37’den başlıyor.

Ziraat Bankası’nın “Tüketici Ürün Paketi” olarak sunduğu ihtiyaç kredisinde minimum vade 3 ay, maksimum vade 36 ay belirlenmiştir. Bu kredide minimum tutar 500 TL ve maksimum kredi tutarı 100 bin TL olarak belirlenmiştir. Ziraat Bankası’nın sağladığı kredi çeşitlerinde vade ve kredi tutarına bağlı olarak ödeme koşulları ve miktarları değişiklik gösterebiliyor.

Yorumlar