Kredi Sicili Bozuk Olanlara Bankalardan 50 Bin TL İhtiyaç Kredisi

Pandemiden maddi olarak etkilenen vatandaşlara müjde gibi haber! Kara listede olmanız veya siciliniz bozuk olması önemli değil, bankalar müjdeyi duyurdu.

Ekonomi Haberleri 14.09.2021 - 22:05 14.09.2021 - 22:05 TV Haberlerim

Yaklaşık 2 yıldır süren salgın ile beraber pek çok vatandaş maddi olarak sıkıntılar içerisine girmiş bulunmakta. Acil nakit ihtiyaçlarına cevap arayan vatandaşlar çareyi bankalara başvurarak ihtiyaç kredisi kampanyalarından yararlanmak istiyor. Kredi sicil notu bozuk veya bankalara olan borçlarını ödemekte geciktirdikleri için kara listeye düşen kişiler ne yapmalı?

Salgın süreci tüm dünyada hızla devam ederken ekonomik alanda ülkemizde de sıkıntılı günler yaşatmaya devam ediyor. Acil nakit ihtiyacı için bankalara başvuran vatandaşlara bankalardan cevap geldi. Bankalar tarafından hayata geçirilen ihtiyaç paketleri ile kredi sicili bozuk da olsa kara listede olsa  vatandaşlara 50 bin TL ye kadar nakit kredi imkanı sunuluyor.

kredi-sicili-bozuk-olana-kredi1

Risk Raporu

Bankalar bilindiği gibi, vatandaş tarafından gerçekleştirilen kredi başvurularını kredi risk raporunu göz önüne alarak sonuçlandırılmaktadır. Kredi Kayıt Bürosu tarafından sağlanan risk raporlarına göre en riskli grubu, yani bankalardan kredi alma ihtimali en düşük olan grubu 1-669 puan arasında skor alanlar oluşturuyor. 700-1099 risk puanı arasında skoru olan vatandaşlar en riskli 2. grubu oluştururken 1100-1499 aradı risk puan skoru olan vatandaşlar az riskli olarak nitelendiriliyor. 1500-1699 arası skoru bulunanlar ise, iyi 1700-1900 arası skoru olan vatandaşlar ise çok iyi şeklinde değerlendirilmektedir.

kredi-sicili-bozuk-olana-kredi2

50 bin TL’ye Kadar İhtiyaç Kredisi

Bankaların kredi başvurularını değerlendirirken göz önüne aldığı bu rapor en riskli grup olan, 1-669 puan arasında skora sahip olanlar için kredi kullanımında önlerine büyük bir engel olarak çıkıyor. Bu grupta olupta yine de ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlere bankalar bazı fırsatlar sunmaya başladı. Bankalar en riskli kredi skoruna sahip ama düzenli geliri olan vatandaşlar için 50 bin TL’ye kadar kredi imkanı tanıyor. Düzenli gelirini belgeleyen vatandaşlar 50 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanabilecekler.

Kredi Veren Bankalar

İşte o bankalar;

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Enpara, QNB Finansbank Denizbanki Aktif Bank, Fibabanka, ICBC Türkiye TEB düzenli geliri olan risk grubundaki vatandaşlara kredi imkanı tanıyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@