Rap Şarkıcısı Ezhel'in, “Kürdistan'ın Başkenti Ankara'dır” İfadesi

Rap Şarkıcısı Ezhel'in, “Kürdistan'ın Başkenti Ankara'dır” İfadesi

Rap Şarkıcısı Ezhel'in, “Kürdistan'ın Başkenti Ankara'dır” İfadesi

Yakın sürede parti kurmak istediğini ifade eden Ezhel, sosyal medyadaki bir sohbet odasında gerçekleştirdiği konuşması sırasında “Kürdistan'ın başkenti Ankara'dır, İstanbul'dur” gibi bir ifade kullanmıştı. Rap şarkıcısı Ezhel ifadeleri sonrasında tepkiler ile karşılaştığı için laflarımı başka yere çekmeyin ülkemizin her bölgesinin başkenti Ankara'dır, ben ülkemi dünyada fişek gibi temsil edip, ahmak Türk halkı algısını yıkmak için çalışacağım şeklinde bir açıklama yaptı.

Geçmiş yıllarda uyuşturucuya özendirici şarkıları iddiasıyla tutuklanan ve sonrasında beraat ettiğinde ise Türkiye'yi terk edip Almanya'da yaşamaya başlayan Rapçi Ezhel, Kürdistan çıkışı ile gündeme oturdu. Daha önceki paylaşımlarında bir parti kurmak istediğini de söyleyen ünlü rapçi, katıldığı sohbet programlarında kullandığı bu ifade sonrasında özellikle sosyal medyada çok büyük tepkiler ile karşılaştı.

Ezhel’in daha önce sohbet odasında kullandığı ifadelerde "Zaten Rumlar gitmiş, zaten Ermeniler gitmiş. Ben bir de Kürtler giderse benim kalbim artık dayanmaz. Kürdistan'ı ve Kürt halkını savunuyorum ama bence zaten Kürdistan'ın başkenti Ankara'dır İstanbul'dur. Bir şekilde bu meselenin çözüleceğine inanıyorum. Ben de zamanında bir faşisttim. Otobüste iki kişi arasında Kürtçe konuşunca uyuz oluyordum. Çünkü bana böyle öğretildi. Güzel günler göreceğimize inanıyorum" sözleri yer alıyordu.

Ezhel Tepkilere Cevap Verdi

Tepkiler sonrasında sessizliğini bozan Ezhel, yine sosyal medyada sözlerinin çarpıtıldığını ve kendisine nefret kusulduğunu ifade ederken, söylediği lafın anlamının “ülkemizin her bölgesinin başkentinin Ankara” olduğunu ifade etti. Ezhel bu durumu umursamadan ülkenin bölünmesine izin vermeyeceğini ve kendisine itiraz edenlerin de aslında bölücü fikirlere sahip olduğunu belirtirken, dünyada bilinen zalim ve ahmak Türk halkı algısını yıkıp, zekası ve adaletiyle akla gelen bir Türk imajı çizmek istediğini ve bu yolda da canla başla çalışacağını ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.