Öğrencilere Geri Ödemesiz 12 Ay Boyunca Aylık 350 TL Burs Verilecek! Burs Başvuruları Başladı

Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikle öğrencilere karşılıksız burs ödemeleri de başladı. Bir çok vakıf'tan öğrenciler için destek fırsatları konumuzda yer almaktadır.

GÜNDEM 06.09.2021 - 10:36 06.09.2021 - 10:36 TV Haberlerim

ASKEV Eğitim Vakfı, bu dönemde verilecek burs başvuru şartlarını ve tarihlerini resmi internet sitesi üzerinden duyurdu…

ASKEV Eğitim Vakfı tarafından 2021-2022 eğitim öğretim yılında başarılı öğrencilere verilecek burslar merak konusu oldu. İnternet üzerinden yapılan araştırmalarda vakfın sağladığı burs desteğinin geri ödemesiz olarak sağlanıp 9,10,11 ve 12. sınıf öğrencilerine 12 ay boyunca verileceği açıklandı. Bu burstan yararlanmak isteyen öğrenciler, başvuru şartlarını ve tarihlerini merak ediyor.

istege-bagli3

ASKEV Eğitim Vakfı Burs Başvuruları

ASKEV Eğitim Vakfı burs başvuruları tarihi resmi internet sitesinde yayınlanan duyuruya göre 1 Eylül-30 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Başvurular tamamen internet üzerinden yapılacak. Her lise öğrencisinin başvuruda bulunamayacağı burs desteğinde gerekli başvuru şartlarını taşıyan öğrenciler internet üzerinden başvurularını yapabilecek. ASKEV Eğitim Vakfı 2021-2022 eğitim yılı burs başvurusu şartları şu şekilde sıralandı:

  • T.C. vatandaşı olmak
  • Her aday, ailesinin ve kendisinin mal varlığını ve gelir durumunu tam olarak belgelendirerek maddi olanaklarının yetersiz olduğunu kanıtlamak
  • Adli sicil kaydı bulunmamak
  • Lisede, bir önceki yıla ait yılsonu başarı puanı 70.00 ve üzeri olmalıdır. (Öğrenci liseye yeni başlamışsa ortaokul diploma notunun 70.00 ve üzeri olması aranır)

burs2-1

ASKEV Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Nereden Yapılır?

ASKEV Eğitim Vakfı burs başvuruları yalnızca internet üzerinden kabul ediliyor. Buna göre 1 – 30 Eylül 2021 tarihleri arasında sadece online başvuru yapılırken adaylar internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurmalıdır. ASKEV Eğitim Vakfı burs başvuruları 1 Ekim tarihinden itibaren değerlendirilecek.

Burs almaya hak kazanan öğrenciler, aralık ayının sonunda resmi internet sitesi üzerinden açıklanacak. Ayrıca ASKEV Eğitim Vakfı’ndan burs alacak öğrencilere e-posta yoluyla bilgilendirme yapılarak gerekli başvuru belgelerini tamamlamaları istenecek. Burs almaya hak kazanan öğrencilere ASKEV Eğitim Vakfı tarafından 12 ay boyunca 350 TL burs ödemesi yapılacak. Başvuruların sonuçlanacağı Aralık ayından itibaren burs ödemeleri öğrencilerin hesaplarına geçecek

Burs Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@