Son Dakika: 15 Bin öğretmen atamasının sınav tarihleri belirlendi! Atama şartları nasıl olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın açıklaması üzerine yeni 15 bin öğretmen atamasının tarihleri netleşti.

GÜNDEM 10.09.2021 - 22:43 10.09.2021 - 22:43 TV Haberlerim

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvime göre 15 bin öğretmen ataması için ön başvuru tarihleri açıklandı! Son dakika olarak geçen habere göre ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri 27 Eylül – 8 Ekim tarihleri arasında alınacak…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, atama bekleyen binlerce öğretmen adayına müjdeli haberi verdi. MEB tarafından atanmayı bekleyen öğretmen adayları hakkında konuşan Erdoğan şu paylaşımı yaptı: “Buradan öğretmenlerimize ve tüm eğitim camiamıza çok önemli bir müjde vermek istiyorum. Türkiye'nin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Çocuklarımızın daha kaliteli eğitim almasını sağlamak için 15 bin yeni öğretmen ataması daha yapacağız. Hayırlı olsun.”

15 Bin Öğretmen Ataması Ön Başvuru Tarihleri

Milli Eğitim Bakanlığı, 15 bin sözleşmeli öğretmen atamasıyla ilgili takvimi yayınlamasıyla gündeme geldi. Binlerce atama bekleyen öğretmen adayının yakından ilgilendiği açıklamada 27 Eylül- 8 Ekim arasında ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri alınacağı duyuruldu. Bunun ardından 25 Ekim'de adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri ilan edilecek ve sözlü sınavlar 12 - 27 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

15bin-ogretmen-atamasi-basvurusu

Öte yandan karantina uygulamaları sebebiyle sözlü sınavlara katılamayan adayların başvuruları ise 12 Kasım ile 9 Aralık tarihleri arasında alınacak. Bu adayların sözlü sınavlarının tarihleri de MEB tarafından 13 – 17 Aralık tarihleri şeklinde açıklandı. Sözlü sınav sonuçları 27 Aralık'ta açıklanırken sonuçlara ilişkin itirazlar 3- 7 Ocak arasında alınacak ve itirazlar 14 Ocak'ta sonuçlandırılacak. Tüm atama sonuçları ise 31 Ocak tarihinde açıklanacak.

15bin-ogretmen-atamasi-netlesti

Atama Başvurularında 2020-2021 KPSS Puanlarına Bakılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesi ile yapılacak 15 bin öğretmen atama işleminde 2020 ve 2021 KPSS puanları ile başvurular alınacak. Öte yandan milli sporcuların beden eğitimi alanına sözleşmeli öğretmen olarak atanması için ayrılacak kontenjan henüz netlik kazanmadı. Bu kontenjan atamaya ilişkin alan bazlı kontenjan dağılımı belli olduktan sonra duyurulacak.

15bin-ogretmen-atamasi-sartlari

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@