6'lı Masanın Gündeminde Abdullah Gül İsmi Mi Var?

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ismi birçok defa muhalefet için cumhurbaşkanı adayı olarak anılırken, 6'lı Masa cephesinde 4 farklı partinin Abdullah Gül ile adaylık görüşmeleri yaptığı da ifade ediliyor.

6'lı Masanın Gündeminde Abdullah Gül İsmi Mi Var?

2023 seçimleri için Türkiye muhalefetinin adayı halen açıklanmamış olmak ile birlikte seçime yaklaşık 5 ay gibi bir süre kalmış olması ile 6’lı Masada halen aday belirleme çalışmaları sürüyor. İttifakta özellikle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adaylığı üzerinde durulurken, bazı üyelerin farklı adaylar konusunda da ısrarcı olduğu ifade ediliyor.

AK Parti cephesinde seçimleri öne alma yönünde açıklamalar bulunurken ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından özellikle 14 Mayıs üzerine dikkat çekilirken, gözler 6’lı Masanın yapılacak son toplantısına çevrildi. 6'lı Masa Ocak ayının 30'unda bir toplantı gerçekleştirecek ve bu toplantı sonrasında aday açıklamasını yapması bekleniyor.

Abdullah Gül İsmi Yine Ön Plana Çıktı

6'lı Masa liderleri arasında istişare süreçleri sürdürülürken, yapılan her toplantı ve yapılacak 30 Ocak toplantısı sonrasında da aday belirleme sürecinin tamamlanması ihtimali üzerinde duruluyor. Aday alternatiflerinin değerlendirilmesi sırasında ismi geçen önemli kişilerden birinin de Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olduğu ifade ediliyor.

Basında çıkan bazı haberlere göre masada bulunan 4 partinin Abdullah Gül ile sıkı bir görüşme trafiğinde bulunduğu belirtilirken, aday belirleme sürecinde Abdullah Gül isminin çok önemli bir noktada yer aldığı üzerinde duruluyor.

Ekonomi Editörü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.